«Фінансовий аналіз» - це навчальна дисципліна циклу професійної підготовки бакалаврів за напрямом 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», предметом вивчення якої є специфічна сфера аналітичної діяльності. З огляду на сучасний стан вітчизняної економіки, що об’єктивно супроводжується суттєвим зростанням інформаційного навантаження на управлінський персонал, в Україні зростають потреби у висококваліфікованих фінансових аналітиках, здатних працювати в умовах новітніх інформаційних технологій.

Підготовка нової генерації професійних фінансистів є комплексною в рамках вимог Болонської декларації при формуванні європейського освітнього простору, пріоритетом якої є якість знань та професійна мобільність фахівця. Тому фахова підготовка з дисципліни «Фінансовий аналіз» охоплює не лише освітні, а й моральні, етичні, психологічні аспекти діяльності майбутнього фахівця в галузі фінансів, орієнтовані на європейські зразки освітніх технологій.

Мета курсу «Фінансовий аналіз» - формування системи теоретичних знань з основ та методології проведення фінансового аналізу підприємств, тобто підготовка фахівців такого рівня кваліфікації в галузі фінансово-аналітичної діяльності, який повною мірою забезпечуватиме вирішення аналітичних завдань, що стали предметом розгляду в межах вивчення даної дисципліни. Особливістю курсу «Фінансовий аналіз» є те, що він викладається на основі системи знань, засвоєних студентами при вивченні таких фахових дисциплін, як «Бухгалтерський облік», «Статистика», «Фінанси», «Економічний аналіз», «Аудит», «Фінансова діяльність суб’єктів господарювання», «Фінансовий облік» тощо.

Завдання курсу:    

•     опанування теоретичних основ та набуття практичних навиків фінансового аналізу підприємств;

•     опанування методики комплексного аналізу фінансового стану підприємства;

•     опанування змісту та методів аналізу окремих сторін фінансової діяльності підприємств;

•     навчити студентів «рефлексивному мисленню» під час розбору типових схем та ситуаційних сценаріїв фінансового аналізу  у сфері економіки підприємств;

•     опанування методики складання аналітичного висновку за результатами дослідження;

•     сформувати комплексне розуміння інформаційного забезпечення фінансового аналізу в умовах використання сучасних засобів обчислювальної техніки;

•     опанування майбутніми фахівцями знань з розробки заходів нівелювання негативних чинників впливу за наслідками проведеного фінансового аналізу господарської діяльності підприємства.