Курсу ознайомлює з еволюцією британського та американського літературних процесів у ХХ-ХХІ століттях, вивчає особливості розвитку літературних напрямів та течій цих національних літератур, розглядає жанрові системи, ознайомить здобувачів освіти з кращими зразками художньої творчості сучасних письменників Великої Британії та США.
Дисципліна вивчається на ІІ курсі бакалаврату, у двох семестрах, містить 16 лекцій, 21 практичне заняття, закінчується диференційованими заліками.
- Викладач: Романенко Наталія
1) Курс поглиблює практичну мовну підготовку, необхідну для успішного усного та письмового спілкування англійською мовою у діловій сфері. Вивчення дисципліни передбачає ознайомлення студентів з особливостями працевлаштування, принципами успішної співпраці у трудовому колективі, з діловою етикою, з підходами до проведення ділових зустрічей та переговорів, з правилами тайм-менеджменту та шляхами збалансування професійної діяльності та особистого життя.
2) Курс розширює фонові знання про принципи організації та функціонування різноманітних сфер ділового світу. Студенти дізнаються про типи фірм, поглиблюють знання з основ менеджменту, маркетингу, банківської справи та фінансів, а також ознайомлюються з правилами написання ділових листів, імейлів та іншої ділової документації.
3) Курс дозволяє розвинути значну низку гнучких навичок (особистісних, соціальних, організаційних), які забезпечать гармонійну співпрацю у навчальному та професійному колективах, підвищать продуктивність навчання та праці, а також сприятимуть кар’єрному росту.
Дисципліна викладається у 4 семестрі бакалаврату, містить 22 практичних заняття (44 год), завершується диференційованим заліком
- Викладач: Романенко Наталія
У курсі вивчається розвиток світового літературного процесу від Античності до сьогодення з урахуванням історико-культурного та філософського контексту. Студенти розглядають особливості розвитку літературних напрямів у межах національних літератур країн Західної Європи і США, знайомляться з кращими зразками художньої творчості провідних письменників кожного літературного періоду.
Дисципліна вивчається на І курсі бакалаврату, у весняному семестрі, містить 9 лекцій, 13 практичних занять, закінчується диференційованим заліком.
- Викладач: Романенко Наталія
«Практика усного та письмового мовлення основної іноземної мови» )» вивчається як фахова дисципліна у процесі підготовки бакалаврів за спеціальністю «Філологія» з 1-го семестру по 8-ий семестр.
У семестрі 7 дисципліна формує професійну іншомовну комунікативну компетенцію рівня С1 (читання, усне мовлення, аудіювання та письмо) за шкалою Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, тобто вміння та навички володіння різними видами іншомовної мовленнєвої діяльності на необхідному професійному рівні, що дозволить їм вільно й правильно, з дотриманням фонетичних, граматичних та стилістичних норм та на основі засвоєння широкого словникового запасу говорити й писати англійською мовою, розуміти мовлення на слух та перекладати, реферувати письмово й усно з англійської мови на рідну будь-які тексти, розвивати навички перекладу, а також читати і адекватно інтерпретувати оригінальну англомовну літературу, а відтак – сприятиме їх ефективному англомовному функціонуванню у культурному розмаїтті навчального та професійного середовищ.
- Викладач: Романенко Наталія
Порівняльне літературознавство - це дисципліна, яка вивчає літературні явища через вихід за межі окремої національної літератури тобто у контексті світового літературного процесу.
Вона вивчає:
- різні види міжлітературних контактів; рецепцію (сприйняття) твору/ творчості письменника/ жанру/ стилю одної національної літератури іншою літературою
- спільні риси різних літератур та визначає закономірності світового літературного процесу; самобутні риси національної літератури, які проявляються у зіставленні з іншими літературами світу
- переклади творів (передумови появи, історію публікацій, реакцію читачів, функції (внесок перекладів до літератури-реципієнта)
- інтертекстуальність(прояв інших текстів у літературному творі), інтермедіальність (взаємодія різних видів мистецтв), ейдологію (образи інших націй)
Дисципліна вивчається на І курсі магістратури, в осінньому семестрі, містить 7 лекцій, 8 практичних занять, закінчується заліком.
- Викладач: Романенко Наталія