П6 Агреговані показники ефективності промислової логістичної системи.

Виконати задачі 41-50 з практикуму (с.79).

 41. Визначити середньодобовий обсяг вантажу, що надходить на міжопераційний склад механічного цеху, якщо максимальний добовий обсяг вантажів, що надходять на склад складає 500 кг; максимальна норма зберігання – 2 т; загальна площа складу – 60м2; середнє навантаження на 1 м2 площі складу дорівнює 80 кг/ м2; коефіцієнт використання площі складу – 0,6.

42. Розрахувати розмір площі приміщення складу механоскладального цеху, який здійснює механічне обробляння прокату, виливок та поковок,  якщо максимальний добовий запас зберігання прокату – 2,5 тони, виливок - 700 кг, поковок– 2 т. Для зберігання прокату використовуються вертикальні стійки розміром 0,5х3 м та місткістю 1,5 т. Для виливок використовуються стелажі розміром 2,5х2,5 м. та місткістю 0,4 т. Для зберігання поковок використовують стелажі розміром 0,6х1,5 м. місткістю 65 кг. Коефіцієнт нерівномірності надходження вантажу 1,12, коефіцієнт використання площі складу 0,4.

 43. У базовому році річне надходження вантажів на склад склало 15000 т; максимальна норма запасу - 50 днів, коефіцієнт надходження вантажів на склад - 1,2, середнє розрахункове навантаження - 5т/м2, коефіцієнт використання площі складу 0,4. Визначити економію на утримання складського приміщення у наступному році, якщо за рахунок підвищення ефективності постачання підприємства максимальна норма запасу зменшиться на 30 днів, а в результаті зміни системи складування вантажів коефіцієнт використання площі складу досягне 0,8. Вартість утримання 1м2 площі складу складає 30 грн.

 44. Річна потреба  механоскладального цеху у допоміжних матеріалах загалом складає 1800 кг.Витрати на оформлення замовлення та транспортування складають 16 у.о. Розмір партії постачання повинен бути кратний 100. Вартість зберігання 1кг допоміжних матеріалів на складі складає 5 % від їх вартості. Приведена вартість допоміжних матеріалів становить 100 у.о. Аналітичним та графічним способами визначити оптимальний розмір замовлення.

 45. Розрахувати параметри системи управління запасами з фіксованим інтервалом часу між замовленнями, якщо річна потреба в матеріалах складає 2555 од., кількість робочих днів у році - 254 дні, оптимальний розмір замовлення - 55 од., час постачання  - 15 днів, можливе затримання постачання - 3 дні.

46. На  машинобудівному підприємстві річна програма випуску продукції: виробу А -2000 шт.; виробу Б – 3000 шт.; виробу С – 4000 шт .Витрати основної сировини на один виріб за діючими нормативами відповідно становить 15 кг на виріб А; 10 кг на виріб Б; 12 кг на виріб В. Визначити, на скільки збільшиться величина максимальних складських потокових запасів сировини на підприємстві у плановому році на основі наведених даних. В плановому році за рахунок впровадження прогресивної технології передбачається знизити норми витрати сировини на кожен виріб. Річний об’єм виробництва виробів зросте на 8 %. Інтервал між постачанням – 25 днів.

47. Витрати на постачання партії заготованок складають 925грн. Річна потреба у заготованках - 900 одиниць. Річні витрати на зберігання одиниці продукції - 10 грн. Розмір партії постачання може складати 100, 200, 300, 500, 900 одиниць. Необхідно розрахувати оптимальний розмір партії постачання.

48. Залишки матеріалу на постачальницькому складі підприємства - 40 т., одноденна витрата - 8 т. Норма запасу - 7 днів. Визначити фактичний запас матеріалу в днях та відхилення від норми.

49. Визначити необхідну величину партії постачання та норму потокового запасу заготованок для деталі А. Інтервал між постачанням заготованок на підприємство для деталі А складає 1 місяць. За діючими нормами заготованки потрапляють на міжопераційний склад на 15 днів. На  машинобудівному підприємстві річна програма випуску виробу А - 2000 шт.

50. Річне споживання катанки на підприємстві складає 769 т. Катанка постачається двома постачальниками: перший постачає 348 т. з інтервалом   56 днів; другий постачає 421 т. з інтервалом 45 днів. Час, необхідний для оформлення документів на постачання партії катанки - 2 дні; час для відвантаження - 2 дні; час в дорозі - 3 дні; час на приймання катанки на склад -1 день. Визначити: середній та максимальний потоковий запас катанки; норму страхового запасу катанки та норму її виробничого запасу на підприємстві.


Відповісти на контрольне питання за списком групи.

                                      Контрольні питання

1.    Базові принципи ефективності логістичної діяльності промислового підприємства.

2.    Системність в логістичної діяльності промислового підприємства.

3.    Комплексність в логістичної діяльності промислового підприємства.

4.    Наукові підходи в логістичної діяльності промислового підприємства.

5.    Конкретність в логістичної діяльності промислового підприємства.

6.    Конструктивність в логістичної діяльності промислового підприємства.

7.     Надійність в логістичної діяльності промислового підприємства.

8.    Інваріантність в логістичної діяльності промислового підприємства.

9.     Якісні ознаки успішності логістичної діяльності підприємства.

10.   Кількісні ознаки успішності логістичної діяльності підприємства.

11.   Продуктивність логістичної діяльності на підприємстві.

12.   Успішність логістичної діяльності на підприємстві.

13.   Гнучкість логістичної діяльності на підприємстві.

14.   Основні показники ефективності промислової логістичної системи підприємства.

15.   Оборот активів логістики промислового підприємства.

16.   Рентабельність інвестування в логістичну інфраструктуру промислового підприємства.

17.   Завантаженість потужностей логістичних об’єктів промислового підприємства.

18.   Показник «Оборотність запасів підприємства».

19.   Показник «Витрати на утримання запасів».

20.   Показник «Частка логістичних витрат у структурі сукупних витрат».

21.   Показник «Рентабельність каналів збуту».

22.   Показник «Гнучкість реалізації замовлень».

23.   Показник «гнучкість оплати».

24.   Показники ефективності згідно зі стратегічними цілями промислового підприємства.

25.   Концепція "діаграма збалансованих переваг".

26.   Фінансові показники ефективності промислової логістичної системи.

27.   Технологічні показники ефективності промислової логістичної системи.

28.   Формування системи збалансованих показників оцінки ефективності логістичної діяльності підприємства.

29.   Показник «здатність до реагування».

30.   Показник «готовність до адаптації».