П7 Логістичний контролінг.
Виконати задачі 51-59 з практикуму (с.80).
51. Готові вироби перевозяться зі складального цеху на склад задопомогою електрокарів за маятниковим одностороннім маршрутом на спеціальних піддонах. Маса виробу – 100 кг, на піддоні розміщується одночасно 4 вироби. Вантажопідйомність електрокара - 0,5 т. Час пробігу електрокара по маршруту: з вантажем – 10 хв.; без вантажу – 7 хв. Середній час навантажувальних та розвантажувальних робіт (разом) - 15 хв. Максимальний добовий вантажообіг – 30 т. Режим роботи лектрокарів двохзмінний. Час на обслуговування електрокари складає 90 хв. робочого часу. Визначте необхідну кількість електрокарів.
52. Деталі перевозяться із механічного цеху до складального цеху за маятниковим неперервним одностороннім маршрутом на відстань 50 метрів електрокарами. Вантажна здатність електрокара - 500 кг. Коефіцієнт використання електрокару - 0,7. Швидкість руху електрокари: з вантажем - 4 км/год.; без вантажу - 6 км/год. Середній час навантажувальних робіт 8 хв.; розвантажувальних робіт 10 хв. Середньодобовий вантажообіг 20 т. Коефіцієнт нерівномірності перевезення вантажів складає 1,2. Режим роботи електрокарів тризмінний, тривалість зміни - 8 год. Час на обслуговування електрокари складає 30 хв. протягом зміни. Визначте необхідну кількість електрокарів.
53. На підприємстві річна програма випуску продукції: виробу А -1000 шт.; виробу Б – 2000 шт.; виробу С – 3000 шт .Витрати основної сировини на один виріб за діючими нормативами відповідно становить 25 кг на виріб А; 20 кг на виріб Б; 22 кг на виріб В. Визначити, на скільки збільшиться величина максимальних складських потокових запасів сировини на підприємстві у плановому році на основі наведених даних. В плановому році за рахунок впровадження прогресивної технології передбачається знизити норми витрати сировини на кожен виріб. Річний об’єм виробництва виробів зросте на 5 %. Інтервал між постачанням – 15 днів.
54. У базовому році річне надходження вантажів на склад склало 12000 т; максимальна норма запасу - 30 днів, коефіцієнт надходження вантажів на склад - 1,1; середнє розрахункове навантаження - 5т/м2; коефіцієнт використання площі складу 0,5. Визначити економію на утримання складського приміщення у наступному році, якщо за рахунок підвищення ефективності постачання підприємства максимальна норма запасу зменшиться на 10 днів, а в результаті зміни системи складування вантажів коефіцієнт використання площі складу досягне 0,7. Вартість утримання 1м2 площі складу складає 50 грн.
55. Підприємство протягом року повинно виготовити 8500 деталей. Тривалість виробничого циклу однієї деталі - 150 хвилин. На початок року в цеху підприємства заготованки вже перебували у вигляді виробничого запасу. Собівартість виготовлення однієї деталі становить 500 грн. Коефіцієнт нарощення витрат на виробництво деталей - 0,85. Якими повинні бути нормативи запасів незавершеного виробництва в натуральних одиницях та грошовому вимірюванні?
56. На підприємстві річна програма випуску продукції: виробу А -2000 шт.; виробу Б – 3000 шт.; виробу С – 4000 шт .Витрати основної сировини на один виріб за діючими нормативами відповідно становить 15 кг на виріб А; 10 кг на виріб Б; 12 кг на виріб В. Визначити, на скільки збільшиться величина максимальних складських потокових запасів сировини на підприємстві у плановому році на основі наведених даних. В плановому році за рахунок впровадження прогресивної технології передбачається знизити норми витрати сировини на кожен виріб. Річний об’єм виробництва виробів зросте на 9 %. Інтервал між постачанням – 15 днів.
57. Деталі перевозяться із механічного цеху до складального цеху за маятниковим неперервним одностороннім маршрутом на відстань 30 метрів електрокарами. Вантажна здатність електрокара - 400 кг. Коефіцієнт використання електрокару - 0,7. Швидкість руху електрокари: з вантажем - 4 км/год.; без вантажу - 6 км/год. Середній час навантажувальних робіт 8 хв.; розвантажувальних робіт 10 хв. Середньодобовий вантажообіг 20 т. Коефіцієнт нерівномірності перевезення вантажів складає 1,2. Режим роботи електрокарів тризмінний, тривалість зміни - 8 год. Час на обслуговування електрокари складає 30 хв. протягом зміни. Визначте необхідну кількість електрокарів.
58. Річне споживання катанки на підприємстві складає 869 т. Катанка постачається двома постачальниками: перший постачає 348 т. з інтервалом 56 днів; другий постачає 321 т. з інтервалом 50 днів. Час, необхідний для оформлення документів на постачання партії катанки - 2 дні; час для відвантаження - 2 дні; час в дорозі - 3 дні; час на приймання катанки на склад -1 день. Визначити: середній та максимальний потоковий запас катанки; норму страхового запасу катанки та норму її виробничого запасу на підприємстві.
59. Витрати на постачання партії заготованок складають 1925грн. Річна потреба у заготованках -1 900 одиниць. Річні витрати на зберігання одиниці продукції - 30 грн. Розмір партії постачання може складати 100, 200, 300, 500, 900 одиниць. Необхідно розрахувати оптимальний розмір партії постачання.Відповісти на контрольне питання за списком групи.
Контрольні питання
1. Сучасна концепція контролінгу логістичної діяльності підприємства.
2. Мета логістичного контролінгу.
3. Якісна оцінка логістичної діяльності промислового підприємства.
4. Кількісна оцінка логістичної діяльності промислового підприємства.
5. Контролінг логістичних систем.
6. Завдання логістичного контролінгу.
7. Координація матеріальних, фінансових і інформаційних потоків на підприємстві за результатами логістичного контролінгу.
8. Контроль показників логістичної діяльності підприємства за результатами логістичного контролінгу.
9. Синтез інформації логістичного контролінгу для ухвалення управлінських рішень за результатами логістичного контролінгу.
10. Визначення результативності та ефективності логістичної діяльності підприємства за результатами логістичного контролінгу.
11. Визначальні принципи логістичного контролінгу.
12. Інтегральна ефективність логістичного контролінгу.
13. Формалізовані інформаційні потоки логістичного контролінгу.
14. Результати впровадження системи контролінгу логістичної діяльності підприємства.
15. Забезпечення потокового контролю та аналізу результатів фінансово-господарської діяльності підприємства.
16. Автоматизація функцій обліку, контролю, аналізу та планування діяльності підприємства.
17. Показники комплексного дослідження стану закупівельної логістики підприємства.
18. Показники комплексного дослідження стану виробничої логістики підприємства.
19. Показники комплексного дослідження стану транспортної логістики підприємства.
20. Показники комплексного дослідження стану інформаційної логістики підприємства.
21. Показники комплексного дослідження стану логістики дистрибуції підприємства.
22. Показники комплексного дослідження стану логістики закупівель підприємства.
23. Показники комплексного дослідження стану логістики складування підприємства.
24. Напрями логістичного контролінгу.
25. Інформаційна функція логістичного контролінгу.
26. Організаційна функція логістичного контролінгу.
27. Координаційна функція логістичного контролінгу.
28. Комунікаційна функція логістичного контролінгу.
29. Прогнозна функція логістичного контролінгу.
30. Планувальна функція логістичного контролінгу.