Топографія входить до групи дисциплін професійного спрямування. Вивчення курсу топографії має професійну, наукову і виховну спрямованість у формуванні майбутнього спеціаліста з геодезії та землеустрою.
Мета вивчення дисципліни – набуття фахівцями компетенцій з топографії, отримання знань і вмінь у вирішенні практичних задач щодо виконання крупномасштабних топографічних знімань різними методами і щодо створення планової і висотної знімальних основ.
У результаті вивчення дисципліни студент повинен демонструвати такі результати навчання через знання, уміння та навички: виконання польових і камеральних робіт при теодолітному, тахеометричному, мензульному зніманнях ділянок місцевості у крупних масштабах, а також повздовжньому нівелюванні та нівелюванні поверхні; шляхи і умови рішення конкретних практичних задач топографо-геодезичного виробництва.
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів
компетентностей, передбачених відповідним стандартом вищої освіти України:
загальних:
- Здатність здійснювати пошук та критично аналізувати інформацію з різних джерел.
- Здатність до застосування знань на практиці.
- Здатність до гнучкого способу мислення, який дає можливість зрозуміти і розв’язати проблеми та задачі, зберігаючи при цьому критичне відношення до усталених наукових концепцій.
- Відповідальність за якість виконуваної роботи.
фахових:
- Знання наукових понять, теорій і методів, необхідних для розуміння принципів роботи та функціонального призначення сучасних геодезичних, фотограмметричних приладів та навігаційних систем та їх устаткування.
- Здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності, а також вибору технічних засобів для їх виконання.
- Уміння в галузі проєктування, опрацювання та аналізу геодезичних опорних і знімальних мереж, використання їх для створення планів і карт, розпланування для будівництва інженерних споруд та проведення інших досліджень.
- Знання технічних характеристик, конструктивних особливостей, призначення та правил експлуатації геодезичного, фотограмметричного, навігаційного устаткування та обладнання.
- Використання відповідної термінології та форм вираження у професійній діяльності.
Результати навчання дисципліни деталізують такі програмні результати навчання, передбачені відповідним стандартом вищої освіти України:
- Готувати професійні тексти та документи, дискутувати та вести міжособистісний і соціальний діалог.
- Аналізувати можливі причини та види пошкодження геодезичного технологічного обладнання та споруд.
- Вибирати та обґрунтовувати способи геодезичних вимірів на об’єктах.
- Володіти достатніми знаннями законів вищої математики, фізики, методами і технологіями в галузі геодезії, картографії та землеустрою, використання яких надасть їм можливість розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми.
- Використовувати усно і письмово технічну українську мову та вміти спілкуватися іноземною мовою (англійською) у колі фахівців з геодезії, картографії та землеустрою і кадастру.
- Викладач: Гера Оксана