ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАВЧАЛЬНУ ДИСЦИПЛІНУ

Мета і завдання дисципліни

Метою дисципліни є набуття здобувачами вищої освіти компетентностей щодо систем електронного документообігу та електронних архівів, формування навичок щодо їхнього впровадження, використання й адміністрування.

Завдання дисципліни – сформувати у здобувачів розуміння суті та особливостей використання систем електронного документообігу та електронних архівів, їхній взаємозв’язок з електронним урядуванням та, зокрема, з електронними довірчими послугами, розробки технічного завдання на впровадження СУЕДЕА та імплементації сучасних інформаційних технологій в СУЕДЕА, вивчення особливостей використання СЕД у роботі бібліотек, архівів та інших інформаційних установ.

Компетентності

Фахові:

СК2. Здатність організовувати роботу та здійснювати керівництво інформаційно-аналітичними структурними підрозділами на підприємствах, в організаціях та установах, зокрема в архівних та бібліотечних.

СК3. Здатність використовувати автоматизовані технології для вирішення практичних, управлінських, науково-дослідних і прогностичних завдань у професійній діяльності.

СК4. Здатність застосовувати технології та процедури аналітико-синтетичного опрацювання наукової та управлінської інформації. 

СК6. Здатність застосовувати комп’ютерні технології з метою вдосконалення професійної діяльності, розуміти принципи проектування та функціонування автоматизованих БД, семантичного вебу, веб-сервісів та соціальних медіа.

СК7. Здатність використовувати у фаховій діяльності знання наукових принципів та методів архівознавства та бібліотекознавства, стратегії, моделі, стандарти та методи розвитку й адміністрування бібліотечних та архівних систем.

СК11. Здатність визначати специфіку предметної сфери діяльності для формулювання завдань автоматизації інформаційних процесів.

Програмні результати навчання

ПРН1. Формувати стратегії системної організації, модернізації, підвищення ефективності управління інформаційною, бібліотечною та архівною діяльністю.

ПРН2. Здійснювати організацію та управління інформаційно-аналітичною діяльністю на підприємствах та установах.

ПРН3. Розробляти проекти автоматизації формування інформаційних ресурсів бібліотечних та архівних установ.

ПРН4. Застосовувати технології створення та підтримки функціонування електронних бібліотек та архівів, вивчення та задоволення інформаційних потреб користувачів.

ПРН5. Здійснювати процедури аналітико-синтетичного опрацювання наукової та управлінської інформації.

ПРН7. Розробляти моделі предметної галузі, застосовувати принципи проектування автоматизованих БД, семантичного вебу, веб-сервісів та соціальних медіа в інформаційній діяльності.

ПРН13. Застосовувати прикладне програмне забезпечення для вирішення управлінських та/або наукових завдань на основі поєднання інтелектуальних здібностей людини з функціональними можливостями інформаційних систем.

ПРН14. Використовувати методи проведення експертизи цінності, систематизації, обліку документів та формування архівних фондів.

Остання зміна: вівторок 13 серпня 2024 11:31